Eğitmenlerimiz

MFD deneyimli eğitmen kadrosuyla hizmet vermektedir

Tolga Kaygısızel

1974 yılında Kars’da doğdu. 1992 yılında amatör olarak halk oyunları ile dans hayatı başladı. 1999 Yılında Sultans of The Dance topluluğuna katılarak profesyonel dans hayatına geçiş yapan Tolga Kaygısızel , Anadolu Ateşi dans topluluğunda 1999-2007 yılları arasında dansçı ve yeni dansçıların eğitilmesinde eğitmen olarak görev aldı.
 
2007-2019 yılları arasında İstek okulları bünyesinde dans eğitmeni olarak görev yaptı. Çeşitli dans topluluklarında eğitmenlik yapan ve birçok organizasyon yönetiminde görev alan Tolga Kaygısızel, kurucusu ve genel sanat yönetmenliğini üstlendiği Modern Folk Dance topluluğunun yöneticisi ve koreografı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Burakhan Çakal

1991 İstanbul Pendik’ te doğdu. Halk oyunlarına doğduğu gün babasının halkoyunları hocası olması sebebiyle festivallerde, dernek provalarında bulunarak başladı sayılır. Dansçılığına sahnelerde yer alarak devam ediyor.
 
2013 yılında profesyonel anlamda halk oyunlarında usta öğreticilik belgesini Kartal Halk Eğitim Merkezinden aldı. 2018 yılında Halk oyunları federasyonunun 2. kademe antrenörlük belgesini aldı.Çeşitli yarışma ve festivallerde, okullarda ve derneklerde eğitmenlik yapmaya devam ediyor.
 
2018 yılında Modern Folk Dance topluluğuna dansçı ve eğitmen olarak dahil oldu.

Doğukan Kaygısızel

1999-2004 arası Anadolu Halk Dansları Topluluğu’nda (AHDAT) dansçı olarak görev yaptı.
 
2006 yılında Beşiktaş HEM’ den usta öğreticilik sertifikası aldı. 2015-2019 yıllarında Modern Folk Dance topluluğunda dansçı olarak görev aldı ve halen aktif olarak devam ediyor.
 
2018 yılında da Halk Oyunları antrenörlük belgesi aldı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında farklı projelerde dansçı ve eğitmen olarak görev aldı.