Hakkımızda

2014 yılında kurulan topluluğumuz, Modern Folk Dance(MFD) Anadolu’nun farklı yörelerine ait halk danslarını modern dans ile sentezleyerek çesitli platformlarda sanat ve kültürseverlerin beğenisine sunmaktadır.

Bu anlayışla Türk folklorünün ve kültürünün yurt içinde ve yurt dışında geniş kitlelere yayılmasında ve sevdirilmesinde çaba gösteren Modern Folk Dance Topluluğu; kültürel değerlerimizi yaşatmak ve geliştirmek için projeler üretmektedir.

Vizyonumuz

Modern Folk Dance Topluluğunun vizyonu halk danslarımızı ve dünya etnik halk danslarını profesyonel şekilde ve farklı konseptlerde sahneleyebilmek olacaktır.Bu bağlamda olması gereken yolu en doğru şekilde izlemek ilk tercihimizdir.

Misyonumuz

Sahne Sanatlarının en görkemlisi olan dans Sanatın, özellikle de kendi kültürümüz olan halk danslarımızı yediden yetmişe herkese sevdirebilmek, bunu üye sayımıza yansıtmak ve bu kültürü gelecek nesillere aktarabilmek.

Bunun içindir ki milletimizin… güzel sanatlara sevgisini… her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.

M.Kemal Atatürk

Eğİtİm/Etkİnlİk

Gösteri amacı olmadan da 7'den 70'e dans sevgisi taşıyanlarla buluşuyoruz.

Galeri

Yaptığımız gösteri ve projelerden bir kısmını sizinle burada paylaşıyoruz.

 

Galerimize devam edelim

(İpek Yolu Harem Videomuz eklendi)

Festivallerimiz

Kadromuz

Dans sanatına hayatını adamış kurucuları ve deneyimli eğitmen kadrosu

Tolga Kaygısızel

Sanat Yönetmeni ve Koreograf

Nükhet Umar

Y.Kurulu Üyesi

Ercüment Çamur

Y.Kurulu Üyesi

Tüm Eğitmenler

Kadromuzu Tanıyalım

İletİşİm

Aşağıdaki formdan bize ulabilirsiniz. Katılım Formu için Tıklayınız

Your message has been sent. Thank you!
Sosyal Ağlarda Biz